Slogan darmowe pozycjonowanie
Darmowepozycjonowanie.info - strona głównaKatalogowanie stronSystem wymiany linkówJak pozycjonowaniaćKurs pozycjonowaniaPrzydatne linkib7 - koniec menu
cap 1

Katalogowanie stron

Czytając fora internetowe o pozycjonowaniu wiele osób pisze, że katalogowanie stron nie ma już wpływu na pozycjonowanie. Nic bardziej mylnego.

Katalogowanie możemy w zasadzie podzielić na 3 opcje:

Katalogowanie ręczne:

Jak sama nazwa mówi polega ono na ręcznym katalogowaniu stron. Jest ono wg. mnie najskuteczniejsze ponieważ sami wybieramy katalogi i sami dodajemy wpisy (dzięki czemu będą one dokładniej dodamy - nie ma się co okłamywać, żaden automat nie zastąpi człowieka).

Pozycjonując swoją stronę skup się przede wszystkim na tej opcji - jeżeli zrobisz to starannie to efekty przerosną twoje oczekiwania.Jak katalogować ?

Przede wszystkim dodawanie ręczne możemy również podzielić na 2 grupy:

- dodawanie do wartościowych katalogów - dodawanie do katalogów tematycznych

Wartościowe katalogi do których warto dodać strony to przedewszystkim katalogi portalowe tzn.:

Katalog.wp.pl
Katalog.interia.pl


Dodawanie stron do nich jest płatne ale efekty są tego warte.

Pozostała opcja to katalogowanie tematyczne - jak wiadomo google lubi tematyczną wymianę linków (i nie tylko google, ale także (lub przedewszystkim) użytkownicy którzy szukają informacji w sieci).

Przykładowo jeżeli posiadamy sklep z odzieżą sportową (np sportowe koszulki ;), szukamy katalogu w którym znajdują się tylko strony dotyczące sportu.

Innym rodzajem katalogowania jest katalogowanie automatyczne (adderem).Adder to taki program który po odpowiedniej konfiguracji dodaje strony automatycznie do kilku tysięcy katalogów (oczywiście nie od razu !).

Czy warto z niego korzystać ? Kiedyś dawał on imponujące efekty - dzisiaj można się bez niego obyć - nie mniej jednak może on być doskonałym wspomaganiem podczas pozycjonowania - szczególnie że dodanie jednej strony przeważnie kosztuje 10 złotych - nie jest to jakiś ogromny wydatek. Pamiętajmy jednak że nie będzie to piorunujący efekt.

Pressel

Można to tez zaliczyć do katalogowania (niektórzy nazywają to dodawaniem artykułów). Chodzi tutaj o to, że do blogów opartych na skrypcie WorldPress (i nie tylko, ale ten skrypt jest najpopularniejszy) dodajemy tematyczne artykuły z linkami do naszej strony.

Daje to często naprawdę niezłe efekty (pod warunkiem, że blog na którym dodajemy arty jest zbliżony tematycznie do naszej strony). Warto pamiętać, że ww. adder również oferuje nam możliwość automatycznego dodawania artykułów do blogów.
element strony spacer


Zobacz także:

Bluebeaver.pl - skuteczne i bezpieczne pozycjonowanie i optymalizacja seo witryn internetowych.
Piszebolubie.pl - zawodowy copywriter czyli pisanie tekstów i artykułów na strony www.
Katalogus.pl - kliknij i poznaj sekrety skutecznego katalogowania strony.
element strony spacer
Darmowe pozycjonowanieKatalogowanie stronSystem wymiany linków
Jak pozycjonować ?Linki
Web Design by Freetemplatesonline.com.