Slogan darmowe pozycjonowanie
Darmowepozycjonowanie.info - strona głównaKatalogowanie stronSystem wymiany linkówJak pozycjonowaniaćKurs pozycjonowaniaPrzydatne linkib7 - koniec menu

Jak pozycjonować strony www ?

Pozycjonowanie to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa. Jest wiele czynników (często drobiazgów) które w dużym znaczeniu wpływają na całość.

Podstawową rzeczą jaką musisz umieć przy pozycjonowaniu to minimalna znajomość języka HTML - będzie ci to potrzebne do dokonywania samodzielnych zmian w kodzie.

Jeżeli nie znasz tego języka - nie przejmuj się - jest on prosty do nauczenia i przy odrobinie dobrych chęci jego podstawy możesz bez problemu opanować w około tydzień.

Szczególnie polecam ci stronę www.kurshtml.edu.pl gdzie za darmo będziesz mógł zgłębić tajniki htmla. A na tej stronie diagnoseo.pl możesz zrobić darmowy audyt SEO strony pod kątem technicznym. Narzędzie sprawdza wiele podstawowych, ale ważnych dla optymalizacji strony elementów.

Więc jak wiadomo bardzo ważnym elementem pozycjonowania sa linki (które możesz zdobyć używając systemy wymiany linków omawiane w innym dziale na tej stronie). Jednak aby strona była wartościowa zarówno dla google jak i użytkowników należy odpowiednio ją przygotować.

Pierwszym takim elementem są meta tagi:

title - tutaj wpisujemy tytuł strony (czyli kilka słów o czym ona jest, np. "Tanie koszulki męskie i damskie"). Tytuł nie może być za długi, ale nie powinien też być za krótki (jedno słowo to stanowczo za mało).

discription - czyli opis strony - możemy wprowadzić tutaj 2-3 zdania na temat naszej strony (optymalnie powinien zawierać do 200 znaków ze spacjami). Przykładowo: "Oferujemy Państwu tanie koszulki damskie i męskie w różnych rozmiarach. Posiadamy również koszulki z nadrukiem. Zapraszamy do naszego sklepu."

keywords - słowa kluczowe (oddzielone przecinkami) pasujące do naszego sklepu - np. "koszulki,tanie koszulki,koszulki z nadrukiem,sklep internetowy z koszulkami,internetowy sklep z koszulkami".

Warto także dodać meta tag robots który pozwoli robotom z wyszukiwarki zaindeksować treści z naszej strony (dajemy "index,follow")Teraz kolej na treść

W treści warto dodać elementy który będą podkreślały tematykę całej strony.

Najważniejsze tytuły (dobrze jeżeli zawierają słowa kluczowe) warto wstawić w nagłówki h1,h2 itp... Ważniejsze zdania (lub słowa) możemy pogrubić lub użyć innych elementów edycji tekstu aby je wyróżnić.

Do obrazków dodajemy alternatywny tekst (alt) w którym możemy wpisać słowa kluczowe ( ale róbmy to z umiarem - na pewno wrzucenie w kod 20 altów z tymi samymi słowami kluczowymi nie pomoże w pozycjonowaniu a zostanie potraktowane jako spam). Ogólnie słowa kluczowe (a alt) polecam wrzucić w jakieś kluczowe miejsce na stronie - np. logo. Pozostałe alty mają opisywać grafikę na stronie.

Oczywiście nie przesadzajmy, nie musimy pogrubiać lub podkreślać co drugiego słowa na stronie. Pamiętajmy przede wszystkim aby strona pozostała wygodna dla użytkowników którzy będą z niej korzystać.
Co nam po wysokich pozycjach w wyszukiwarce kiedy odwiedząjący który wejdzie na naszą stronę nie będzie mógł się po niej swobodnie poruszać.

Czym jest pozycjonowanie long tail ?

Pozycjonowanie long tail jest to pozycjonowanie na kilkadziesiąt, kilkaset a nawet kilka tysięcy słów kluczowych.

Polega ono na pozycjonowaniu poszczególnych podstron naszej strony na bardzo dokładne frazy (np zamiast słowo "koszulki" pozycjonujemy na "tanie damskie koszulki z kolorowym nadrukiem").

Pozycjonowanie tego typu pozwala dotrzeć nam do większej ilości potencjalnych klientów, ale wymaga ono specjalnego dostosowania całego serwisu (odpowiednia budowa podstron i linkowanie).

Wbrew pozorom jest ono tańsze (może nie tyle tańsze co bardziej opłacalne) i skuteczniejsze niż tradycyjne pozycjonowanie.

W wolnych chwilach piszę kurs pozycjonowania w którym zamieszczę więcej informacji na temat pozycjonowania long tail.

Pozycjonować samemu czy kupić pozycjonowanie ?

To pytanie zadaje sobie wiele osób. Czy zająć się samemu pozycjonowaniem czy zlecić to firmie.

Pozycjonujemy samemu.

Pozycjonowanie wymaga doświadczenia - to prawda. Jednak doświadczenie można nabyć – tak naprawdę obecnie w internecie jest tak dużo źródeł wiedzy iż bez problemu można znaleźć interesujące nas informacje.

Pamiętajmy jednak iż wiele osób posiadających wiedzę – owszem chętnię się nią dzielą, ale za pieniądze. W tym momencie i tak musimy ponieść jakieś koszty.

Bez wątpienia wymaga to czasu, jednakże warto zadać sobie jedno pytanie - czy czas który poświęcę na naukę pozwoli mi w przyszłości zaoszczędzić pieniądze ? Czy finanse które zainwestuje z profesjonalny kurs pozycjonowania pozwoli mi za jakiś czas zmniejszy moje koszty ?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: i tak i nie. Widza zawsze się przyda – jednak pozycjonowanie nie polega na jednorazowym przyswojeniu wiedzy z kursu lub książki. Prawda jest taka iż w pozycjonowaniu co kilka miesięcy (a czasem nawet częściej) coś się zmienia. Zmiany te trzeba śledzić na bieżąco aby utrzymać się na samej górze.

Często wiedzę trzeba uzupełniać na bieżąco kursami i co za tym idzie generuje to dodatkowe koszta no i czas. Jeśli jesteś pasjonatem i interesuje cię temat pozycjonowania to samodzielne działania jest z pewnością dla Ciebie – będziesz zgłębiać tajniki seo i sprawi ci to przyjemność. Możliwe też iż zaoszczędzisz trochę pieniędzy które wydał byś na firmę.

Jeśli jednak nie ogarniasz tematu – a już tym bardziej masz mało czasu to samodzielne pozycjonowanie i nauka może zająć ci naprawdę dużo godzin. W końcu pozycjoner obecnie traktowany jest jako pełno etatowe zajęcie.

Drugim aspektem (lub minusem samodzielnego pozycjonowania) są sytuacje krytyczne czyli filtry w wyszukiwarce – kiedy twoja strona znika z wyników wyszukiwania. Jeśli nie wiesz co zrobić w takiej sytuacji, a także nie wiesz co robić aby do tego nie dopuścić lepiej nie zabieraj się za pozycjonowanie ponieważ możesz tylko zaszkodzić swojej stronie.

W takim razie czy samodzielne pozycjonowanie ma sens ? Tak, ale tylko jeśli pozycjonujesz stronę na bardzo proste frazy gdzie nie ma prawie konkurencji oraz jeśli interesuje cię ten temat i chcesz dalej uczyć się i poznawać jak działa wyszukiwarka.

Zlecamy pozycjonowanie firmie.

Jeżeli cierpisz na chroniczny brak czasu i nie masz kiedy posiąść wiedzy związanej z pozycjonowanie lub po prostu nie interesuje cię to, ktoś może zająć się tym za ciebie. Wtedy oczywiście musisz liczyć się z kosztami (ale czy będą one większe niż wydał byś na szkolenia?).

Pamiętaj iż profesjonalna firma dzięki swojemu doświadczeniu potrafi optymalizować koszty, więc pozycjonowanie nie musi być wcale droższe niż gdybyś robił to samemu.

Skuteczna firma będzie miała i tak większe doświadczenie niż ty (nawet jeśli skończysz kilka kursów) ponieważ tam pozycjonowaniem zajmuje się przeważnie kilka lub kilkanaście osób a ilość stron czasem dochodzi do kilkuset (a chyba sam przyznasz że większa ilość pozycjonowanych stron = większa wprawa). W tym momencie zwiększą się także prawdopodobieństwo osiągnięcia oczekiwanych pozycji w optymalnym czasie (czego pozycjonując samemu nie masz zagwarantowane).

Zlecając pozycjonowanie firmie mamy także pomoc w sytuacjach kryzysowych – są one zazwyczaj wliczone w cenę usługi.

Jak wszystko tak i pozycjonowanie stron najlepiej zostawić profesjonalista którzy siedzą w branży od dawna i na bieżąco obserwują zmiany. My zyskujemy przez to czas, spokój i mniej nerwów a także oszczędzamy pieniądze.


Zobacz także:

Bluebeaver.pl - skuteczne i bezpieczne pozycjonowanie i optymalizacja seo witryn internetowych.
Piszebolubie.pl - zawodowy copywriter czyli pisanie tekstów i artykułów na strony www.
Katalogus.pl - kliknij i poznaj sekrety skutecznego katalogowania strony.
Darmowe pozycjonowanieKatalogowanie stronSystem wymiany linków
Jak pozycjonować ?Linki
Web Design by Freetemplatesonline.com.